28 Nisan 2011 Perşembe

Jane İredale Starter Kit- Creamy

Artık kozmetiklerde mineral kullanmayı tercih edeceğimi daha önce belirtmiştim. Jane İredale Starter Kit'in strawberrydeki cazip fiyatı beni cezbedince de aldım bir süre önce. Öncelikle ürün çok ekonomik bu parçaların her birini Türkiye'den almaya kalksam herhalde 3-4 katı bir ücret öderdim. Ürünlerin en avantajlı yanları içerisinde zararlı kimyasalların olmaması bunun için www.cosdna.com'dan kapsamlı bir araştırma da yaptım. ürünlerin özelliklerine gelince;

Pure Pressed Mineral Powder; Ben günlük makyajın kalıp gibi durmasından hoşlanmıyorum. Kullandığım ürün cilt rengimi dengelesin ve gözeneklerimi kapatsın yeter. Pure Pressed pudra bu bakımdan benim için son derece yeterli. Pudranın altına Oriflame Very Me Renkli Nemlendirici uyguluyorum genellikle bu da hemen uçup gitmesini engelliyor.

Pure Pressed Blush- Cotton Candy; Bu allığın rengini ve ışıltısını çok sevdim zaten adı bile sevmeye yetiyor. İstediğim gibi hafif bir pembelik veriyor yanaklarıma, gün içerisinde uçup gitmiyor.

Circle/Delete Under Eye Concealer; Kitin favori parçası benim için bu concealer, fırçasıyla uygulaması oldukça kolay. gözaltlarıma aydınlık bir görüntü veriyor yine içeriğinin son derece temiz üstelik K vitamini de içeriyor.

Just Kissed Limp Plumper; bu dudak dolgunlaştırıcısı deneme boyunda, tek başına almaya değmeyecek bir ürün, dudak dolgunlaştırdığını söyleyemem sadece sanki dudaklarımı biraz uyuşturuyor naneli gibi. pek renk verdiği de söylenemez.

Dream Tint Spf 15; bu renkli nemlendirici de güneş koruma faktörlü olması dolayısıyla orjinal boyu alınası bir ürün ;) 

Fırçalar; Kitin içerisinde 3 fırça bulunuyor; concealer, allık ve pudra fırçası.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder